Certyfikaty SSL

Zabezpiecz swoją stronę internetową

Strona WWW bez certyfikatu SSL przypomina szeryfa bez odznaki. Z pozoru może nam się wydawać, że jesteśmy bezpieczni i mamy do czynienia z autentycznym funkcjonariuszem, ale nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić. W sieci nie możemy pozwolić sobie na powątpiewanie, jeśli zarządzamy chronionymi danymi naszych klientów.

Dlatego zdecydowanie rekomendujemy zabezpieczenie strony w odpowiedni certyfikat SSL.

 • CO TO JEST CERTYFIKAT SSL?
  Certyfikat SSL to rodzaj zabezpieczenia łączności z Internetem, dzięki któremuprzepływ informacji między użytkownikiem a serwerem odbywa się w sposób tajny. Sprawia, że transmitowane dane są bezpieczne, poufne i profesjonalnie chronione. Powszechnie certyfikaty SSL utożsamia się z ikoną kłódki, która pojawia się przy adresie strony www, choć formy potwierdzenia posiadania przez witrynę certyfikatu mogą być różne.
 • JAK W PRAKTYCE DZIAŁA CERTYFIKAT SSL?
  Technologia SSL realizowana jest przez zaawansowane szyfrowanie danych, gwarantujące integralność informacji. W przypadku stron www bez certyfikatu SSL, formularze, hasła oraz inne informacje od użytkowników przesyłane są do serwera otwartym, łatwym do przechwycenia tekstem. Z drugiej strony, jeśli strona zabezpieczona jest protokołem SSL, przy nawiązywaniu połączenia następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem.

  W ten sposób internauci chronieni są przed: kasowaniem danych; kradzieżą haseł, numerów kart, kont i posługiwaniem się nimi; fałszowaniem danych; przestępstwami dokonywanymi na użytkownikach indywidualnych oraz całych systemach firm, organizacji i instytucji; kradzieżami danych niezbędnych do logowania do intranetów i ekstranetów oraz nowymi technikami phishingu.

 • DLACZEGO NALEŻY GO STOSOWAĆ?
  KORZYŚCI W RELACJI FIRMA – KLIENT

  Współcześnie certyfikaty SSL są absolutnie niezbędne w bankowości elektronicznej, sklepach internetowych, serwisach aukcyjnych oraz w systemach płatności online. Użytkownicy, często nieświadomi konkretnych technicznych rozwiązań, intuicyjnie poszukują poświadczeń dotyczących bezpieczeństwa danych czy wiarygodności strony www. Witryny korzystające z zabezpieczenia danych certyfikatami SSL zyskują zaufanie klientów, prestiż, rozpoznawalność, postrzegane są jako profesjonalne a tym samym budują swoją przewagę konkurencyjną.

  W ZGODZIE Z NORMAMI PRAWNYMI

  Należy jednak pamiętać, że stosowanie certyfikatów SSL jest zalecane przez GIODO na wszelkich stronach, które wymagają od użytkownika uzupełniania danych. Tym samym wypełniany jest obowiązek ochrony transmisji danych osobowych, jaki na właścicieli stron WWW nakłada Ustawa o ochronie danych osobowych.

  ROZWÓJ OPARTY O NAJWYŻSZE STANDARDY

  Co więcej, również Google konsekwentnie wprowadza wymóg używania certyfikatów SSL jako potwierdzenia tożsamości, wiarygodności strony www oraz wdrożonych odpowiednich standardów bezpieczeństwa.

 • RODZAJE CERTYFIKATÓW
  Certyfikaty grupy DV (Domain Validation) szyfrowane są wyłącznie przesyłane dane, przy czym dane organizacji nie podlegają weryfikacji i nie są wyświetlane.

  Certyfikaty grupy OV (Organization Validation), poza szyfrowaniem danych, wyraźnie informują: do której firmy witryna należy, jaka organizacja odpowiada za jej poziom ochrony, a jednocześnie potwierdzają autentyczność istnienia firmy.

  Certyfikaty EV (Extended Validation) pokazują pełną weryfikację podmiotu poprzez zmianę koloru paska adresu (na zielony). Walidacja odbywa się na wielu szczeblach. Rekomendowane dla serwisów, które działają w oparciu o przesyłanie najbardziej newralgicznych informacji – jak służba zdrowia, instytucje finansowe, rządowe itp.